Kontakt os

Alle henvendelser sker til Sekretariatet

(Også post vedr. ansættelser, indmeldelser, udmeldelser og lønforhandlinger, med mindre andet er aftalt)

Tlf.: 75 34 17 77      (Mandag til fredag kl. 9 til 15)

E-mail: kontor@kirketjener.dk

Sekretariatet

Solbakken 30

7260 Sdr. Omme

 

Bestyrelsen for Danmarks Kirketjenerforening

 

 

Lille Gert

I bestyrelsen siden 2008

- på valg i 2018

Formand

 

Gert R. Schmidt

Brejningvej 30

6971 Spjald

Tlf.: 22 16 89 42

Mail: formand@kirketjener.dk   

 

 

 

Skjern Kirke

 

 

 

 

HHC

I bestyrelsen siden 2010

 - på valg i 2018

 

Hans Henrik Christensen

Næstformand og Kasserer

 

Tlf.: 86 18 70 08

Mobil: 60 10 17 91

Mail: hanshenrik@kirketjener.dk

 

 

 

Sct. Pauls Kirke, Aarhus

 

   

Lille Helene 2

I bestyrelsen siden 2006

 - på valg i 2018

 

Helene Devantié

Medlemsblad, stillingsannoncer og web 

 

 

Tlf.: 24 94 84 84

Mail: helene@kirketjener.dk 

 

 

 

Alderslyst Kirke, Silkeborg 

 

 

 

RoLF PiaH

I bestyrelsen siden 2017

 - på valg i 2019

Pia Dyhrberg Hansen

 

 

Tlf.: 28 73 80 45

Mail: pia@kirketjener.dk 

 

 

 

Jakobskirken, Roskilde

 

 

 

Benny

I bestyrelsen siden 2016

 - på valg i 2019

Benny Chordt Hansen

 

 Kontaktperson for tillidsrepræsentanter

 

 

 

Tlf.:   60227397

Mail: benny@kirketjener.dk  

Præstebro Kirke, Herlev

 

 

 

Pernille Ny

I bestyrelsen siden 2017
(suppleant)

 - på valg i 2018

 Pernille Guldbrandt Lindstrøm

 

 

 

Tlf.: 20 94 15 40

Mail: pernille@kirketjener.dk 

Korup Kirke, Odense

 

 

 

LarsM

I bestyrelsen siden 2013

 - på valg i 2019

 

Lars Medom Madsen

 

Tlf.: 96 13 00 60

Mobil: 40 74 30 70

Mail: lars@kirketjener.dk

Mejdal Kirke, Holstebro

     

Bogholder

Stig Schwartz Hansen

Tlf. 23 24 91 24

Mail: ssh.z@hotmail.com 

 Bank: 7651 - 1217093

Giro:  +73 <       +81842965

PBS-nr.: 7862709 - Deb.gr.:1

 

MØDEKALENDER (NÆSTE 6)

03 jan 2018
09:00 - 10:00
Formøde
03 jan 2018
10:00 - 15:00
OK18 møde
05 jan 2018
10:00 - 14:00
Projekt oplysningstiltag
19 jan 2018
10:00 - 12:30
Folkekirkens samarbejdsudvalg
19 jan 2018
13:00 - 15:00
Formandsmøde
22 jan 2018
10:30 - 13:00
Bestyrelsesm. 10.30

Besøg a-kassen ...

min-a-kasse