Ved at benytte denne hjemmeside www.kirketjener.dk accepterer du, at Danmarks Kirketjenerforening behandler dine personoplysninger i henhold til denne datapolitik.

Kontakt os

Alle henvendelser sker til Sekretariatet

(Også post vedr. ansættelser, indmeldelser, udmeldelser og lønforhandlinger, med mindre andet er aftalt)

Tlf.: 75 34 17 77      (Mandag til fredag kl. 9 til 15)

E-mail: kontor@kirketjener.dk

Sekretariatet
Solbakken 30
7260 Sdr. Omme                          

 

 
Faglig Sekretær
Benny Rosenqvist

Mobil: 21 17 33 77  
Faglig Sagsbehandler
Kristina Danielsen
Mobil: 29 45 08 09   
   


 

Bestyrelsen for Danmarks Kirketjenerforening

Lille Gert

I bestyrelsen siden 2008
- på valg i 2022

 

Formand


Gert R. Schmidt

Brejningvej 30
6971 Spjald

Tlf.: 22 16 89 42

Mail: formand@kirketjener.dk   

 

 

 

Skjern Kirke

 

 

 

 

 

 

Jan K

I bestyrelsen siden 2018
 - på valg i 2022


Jan Kvistgaard

Kasserer

 

Mobil: 26 25 98 58

Mail: jk@kirketjener.dk

 

 

 

Risskov Kirke

 

 

 

 

Vedr. foreningens økonomi
Mail: penge@kirketjener.dk 

  Bank: 7651 - 1217093
Giro:  +73 <       +81842965
PBS-nr.: 7862709 - Deb.gr.:1
 


   

Pia ny

I bestyrelsen siden 2017
 - på valg i 2023

 
Pia Dyhrberg Hansen

Næstformand og kontaktperson for tillidsrepræsentanter.

 

Tlf.: 28 73 80 45

Mail: pia@kirketjener.dk 

 

 

 

Jakobskirken

 

 

     

Kim best

I bestyrelsen siden 2021

 - på valg i 2023


Kim Nielsen

 

 

 Tlf.:   60227397

Mail: kim@kirketjener.dk

Frederiksberg Kirke

 

 

 

 

 

 

 dorthe2

I bestyrelsen siden 2019
 - på valg i 2023


Dorthe Anneberg

Redaktør

 

Tlf.: 61 30 05 87

Mail: dorthe@kirketjener.dk 

 

 

Struer Kirke

 

 

 

 

     

 Pernille N Sonne

I bestyrelsen siden 2020
 - på valg i 2022


Pernille Nordahn Sonne 

Webmaster

 

Tlf.: 27 28 25 36

Mail: pernille@kirketjener.dk 

Kapernaumskirken 

 

 

 

WNiels

I bestyrelsen siden 2020
 - på valg i 2022


Niels Overgaard Andersen

 



Tlf.: 36 70 76 84
 

Mail: niels@kirketjener.dk 

Hendriksholm Kirke

 

 

 

     
Facebook