Ved at benytte denne hjemmeside www.kirketjener.dk accepterer du, at Danmarks Kirketjenerforening behandler dine personoplysninger i henhold til denne datapolitik.

Kontakt os

Alle henvendelser vedrørende ansættelser, indmeldelser, udmeldelser og lønforhandlinger sker til Sekretariatet

Tlf.: 75 34 17 77      (Mandag til fredag kl. 9 til 15)

Mail: kontor@kirketjener.dk

Sekretariatet
Solbakken 30
7260 Sdr. Omme                          

 

 

processed 5afc1abf 2ea4 4556 9c48 200ac7e4504d ndUdJsGe

  Faglig Sekretær
  
Benny Rosenqvist 
  Mobil: 21 17 33 77  

  
   


 

Danmarks Kirketjenerforenings bestyrelse

ooProofPage 9

I bestyrelsen siden 2008
- på valg i 2024

 

Formand

Gert Rhinstrøm Schmidt
Brejningvej 30
6971 Spjald

Tlf.: 22 16 89 42
Mail: formand@kirketjener.dk   

 

 

 

Skjern Kirke

 

 

 

 

 

 

Jan 2

I bestyrelsen siden 2018
 - på valg i 2024

 

Kasserer

Jan Kvistgaard

Mobil: 26 25 98 58
Mail: jk@kirketjener.dk

 

Vedr. foreningens økonomi
Mail: penge@kirketjener.dk

 

 

 

Risskov Kirke

 

Bank: 7651 - 1217093
Giro:  +73 <       +81842965
PBS-nr.: 7862709 - Deb.gr.:1 

     

Pia 2

I bestyrelsen siden 2017
 - på valg i 2023

 

Næstformand og kontaktperson
for tillidsrepræsentanter 

Pia Dyhrberg Hansen

Tlf.: 28 73 80 45
Mail: pia@kirketjener.dk 

 

 

 

Jakobskirken

 

 

     

Kim 2

I bestyrelsen siden 2021 
 - på valg i 2023

 

Kim Nielsen

Tlf.:   22 20 60 02
Mail: kim@kirketjener.dk 

 

Frederiksberg Kirke

 

 

 

 

 

 

 Dorthe 2

I bestyrelsen siden 2019
 - på valg i 2023

 


Redaktør

Dorthe Anneberg

Tlf.: 61 30 05 87
Mail: dorthe@kirketjener.dk 

 

 

 

Struer Kirke

 

 

 

 

     

 Pernille N Sonne

I bestyrelsen siden 2020
 - på valg i 2024

 


Webmaster

Pernille Nordahn Sonne 

Tlf.: 27 28 25 36
Mail: pernille@kirketjener.dk 

 

 

Kapernaumskirken 

 

 Folmer 2

I bestyrelsen siden 2022 
- på valg i 2024

 




Folmer Iversen

Tlf.: 23 26 16 28
Mail: folmer@kirketjener.dk 

            

                     

           Ribe Domkirke 

 

 

 

 

Jesper1

Valgt i 2022 
- på valg i 2023

 

 

 

Jesper Kronholm

Suppleant

 

 

 

Vejleå Kirke

 

Sten Bro Bram

Valgt i 2022
- på valg i 2023

 

 

 

Bo Steen Bram

Suppleant

 

 

 

Herlufholms Kirke

Facebook