Ved at benytte denne hjemmeside www.kirketjener.dk accepterer du, at Danmarks Kirketjenerforening behandler dine personoplysninger i henhold til denne datapolitik.

Kontakt os

Alle henvendelser sker til Sekretariatet

(Også post vedr. ansættelser, indmeldelser, udmeldelser og lønforhandlinger, med mindre andet er aftalt)

Tlf.: 75 34 17 77      (Mandag til fredag kl. 9 til 15)

E-mail: kontor@kirketjener.dk

Sekretariatet
Solbakken 30
7260 Sdr. Omme                          

 

 
Faglig Sekretær
Benny Rosenqvist

Mobil: 21 17 33 77  
Faglig Sagsbehandler
Kristina Danielsen
Mobil: 29 45 08 09   
   


 

Bestyrelsen for Danmarks Kirketjenerforening

ooProofPage 9

I bestyrelsen siden 2008
- på valg i 2022

 

Formand

Gert Rhinstrøm Schmidt
Brejningvej 30
6971 Spjald

Tlf.: 22 16 89 42
Mail: formand@kirketjener.dk   

 

 

 

Skjern Kirke

 

 

 

 

 

 

Jan 2

I bestyrelsen siden 2018
 - på valg i 2022

 

Kasserer

Jan Kvistgaard

 Mobil: 26 25 98 58
Mail: jk@kirketjener.dk

 

Vedr. foreningens økonomi
Mail: penge@kirketjener.dk

 

 

 

Risskov Kirke

 

Bank: 7651 - 1217093
Giro:  +73 <       +81842965
PBS-nr.: 7862709 - Deb.gr.:1 

     

Pia 2

I bestyrelsen siden 2017
 - på valg i 2023

 

Næstformand og kontaktperson
for tillidsrepræsentanter 

Pia Dyhrberg Hansen

Tlf.: 28 73 80 45
Mail: pia@kirketjener.dk 

 

 

 

Jakobskirken

 

 

     

Kim 2

I bestyrelsen siden 2021 
 - på valg i 2023

 


Kim Nielsen

Tlf.:   60227397
Mail: kim@kirketjener.dk

 

Frederiksberg Kirke

 

 

 

 

 

 

 Dorthe 2

I bestyrelsen siden 2019
 - på valg i 2023

 

Redaktør

Dorthe Anneberg

Tlf.: 61 30 05 87
Mail: dorthe@kirketjener.dk 

 

 

Struer Kirke

 

 

 

 

     

 Pernille N Sonne

I bestyrelsen siden 2020
 - på valg i 2022

 

Webmaster

Pernille Nordahn Sonne 

Tlf.: 27 28 25 36
Mail: pernille@kirketjener.dk 

Kapernaumskirken 

 

 

 

Troels 2

I bestyrelsen siden 2021
 - på valg i 2023

 


Troels Klamer

Tlf.: 42 68 68 14
Mail: troels@kirketjener.dk 

Islebjerg Kirke

 

 

 

     

MØDEKALENDER (NÆSTE 6)

Her kan du læse mere om hvad Danmarks Kirketjenerforening kan tilbyde dig..

Forside

 

På Min side kan du ændre e-mail, mobil og meget mere...

serviceforbundet

Besøg a-kassen ...

min-a-kasse

Besøg TJM Forsikring..

download 4

Facebook